TOP 6: Melyik mezőgazdasági mérnök diplomával lehet a legjobban keresni?

A Figyelő gazdasági hetilap Felsőoktatási Rangsor kiadványának munkatársai 12 képzési területen vizsgálták meg az egyetemek minőségi mutatóit. Ez alapján felállították a szakok, karok és az intézmények abszolút rangsorát. Bemutatjuk, hol a legjobb a gazdasági mérnök szak.

Fotó / canva.com

Mi az a gazdasági mérnök szak?

A mezőgazdasági mérnök alapszak a természettudományi, mérnöki, mezőgazdasági és gazdasági alapismeretekre építő, gyakorlatorientált, 7 féléves képzés. A szakmai gyakorlat hossza 1 félév.

Mennyit lehet vele keresni?

A végzettek havi bruttó modellezett átlagjövedelme 2020. júniusában 262 910 Ft és 327 241 Ft között alakult.

Lesz munkám, ha belevágok?

Erre mondják, hogy az életben csak két dolog biztos: a halál és az adó.

Amit kijelenthetünk, hogy a Széchenyi István Egyetemen és a Szent István Egyetemen egyes karain végzettek közül felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatottak aránya közelít a 70 százalékhoz.

Mi leszel, ha nagy leszel?
Mi leszel, ha nagy leszel?Fotó / Figyelő Felsőoktatási Rangsor 2021

Lássuk a rangsort!

Az egyetem neve mellett zárójelben a végzettek havi bruttó modellezett átlagjövedelme (2020. júniusi adatok), illetve a közülük felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatottak százalékos aránya látható.

1. SZE-MÉK
Széchenyi István Egyetem, Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar
(327 241 Ft, 69,20%)
2. SZTE-MGK
Szegedi Tudományegyetem, Mezőgazdasági Kar
(321 720 Ft, 50,00%)
3. SZIE-AKK
Szent István Egyetem, Agrár- és Környezettudományi Kar
(314 558 Ft, 63,60%)
4. SZIE-MKK
Szent István Egyetem, Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar
(286 409 Ft, 65,60%)
5. DE-MÉK
Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar
(276 130 Ft, 44,70%)
6. SZIE-GK
Szent István Egyetem Agrár- és Gazdaságtudományi Kar
(262 910 Ft, 38,90%)

Előtte-utána?

Az agrár-felsőoktatás idén közel 2000 első helyes jelentkezőt vonzott, akiknek az 57 százaléka került be a vágyott képzésre. A mezőgazdasági mérnök szakra 184 hallgató került be. A szak egyik fontos jellemzője, hogy szinte mindenhol 280 pont körüli a bejutási határ. Az egykori hallgatók mezőgazdászként, vállalkozóként, esetleg agrármérnökként dolgoznak.

Agrár képzési terület
Agrár képzési területFotó / DPR – Adminisztratív adatbázisok egyesítése 2018

A 2021-es Felsőoktatási Rangsort 2020. november 5-étől keresd az újságárusoknál, vagy rendeld meg itt:http://lapcentrum.hu/rangsor