Nyílt nap az ELTE informatikai karán ne maradj le!

Ha felvételi előtt állsz, ez segíthet: online nyílt napot tartanak csütörtökön az ELTE informatikai karán, regisztrálj! Itt vannak a részletek!

A program keretében a döntés előtt álló középiskolások illetve az informatika területén tovább tanulni szándékozók tájékozódhatnak a választható képzésekről, az ipari együttműködő partnerekről, kutatásokról, a nemzetközi ösztöndíj-lehetőségekről, megismerkedhetnek az oktatókkal, érdekes előadásokon vehetnek részt. A felsőoktatási intézmény tájékoztatása szerint idén minden eddiginél több program lesz elérhető az online rendezvényen: szó lesz többek között a kvantumszámítógépekről, az önvezető autókról, a háromdimenziós rekonstrukciós képekről, a startup építésről, megtudhatják a diákok mire jó a titkosítás, de bepillantás nyerhetnek a szoftveróriások világába, valamint lehetőségük nyílik egy menekülős játék programozására is. A kiemelt eseményen a kar ipari partnerei szintén képviseltetik magukat.

A nyílt nap időpontja csütörtök (01.28.) délután 15:00-18:00 óra, a rendezvényen - amelyen több cég is képviselteti magát - a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karának közel háromezer hallgatója van, az első helyes jelentkezők változatlan száma mellett a felvételi ponthatár évről évre nő, 2020-ban 395 pont volt.

Az elsőévesek beilleszkedését az egyetemi életbe oktatók, felsőbb éves hallgatók és doktoranduszok segítik mentori rendszerben. A Diáktámogató Központ pszichológusai a tantárgyfelvételi és vizsgabeosztási tanácsadás mellett többek között tanulásmódszertani tréningeket, életvezetési tanácsadásokat szervez részükre.

Ha kíváncsi vagy, hogy mennyit kereshetsz ezen a szakon, akkor olvasd el ezt a cikkünket.

forrás: MTI