Az online oktatás kulisszatitkai - videó

Sreaming rendszert épített ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara 2020 őszére. Ez lehetővé teszi, hogy az előadásokat, akár több teremben is hallgathassák a diákok. Így a kötelező távolságtartást is be lehet tartani, és távolléti oktatás esetén a rendszer alkalmazásával a tanteremben tartott előadás online közvetítésére, rögzítésére is van lehetőség.

A videóból megtudhatjátok, hogyan használnak egy profi televíziós rendszert egyetemi oktatásra, hogyan lehet egyszerre több teremben, vagy akár otthonról is hallgatni egy előadást. Kiderül, hogy miben kellett fejlődnie a hallgatóknak és tanároknak egyaránt az online oktatás időszakában.
Vajon örökre megváltoztatta ez az időszak a felsőoktatási módszereket?

(A BME a hatályos szabályozással összhangban, 2020. november közepe óta távolléti oktatási rendben működik. A BME hallgatói, így a videóban látható Építőmérnöki Kar diákjai is, természetesen távolléti formában vettek részt a kurzusokon és a konzultációkon is.)

Lapat Dani