Stumpf: Az a cél, hogy március végére újabb 10 egyetem modellváltását rögzítse a törvény

Stumpf István, felsőoktatási modellváltás koordinációjáért felelős kormánybiztos a Kossuth Rádiónak nyilatkozott a modellváltás jövőjéről.

A kormánybiztos azt nyilatkozta, hogy a modellváltási folyamat jelenleg a közepénél tart, és a cél, hogy március végére az eddigi 10, már modellt váltott egyetem mellé újabb 10 felsőoktatási intézmény sorakozzon fel.

Döntött már a modellváltásról többek között a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Dunaújvárosi Egyetem. Budapesti felsőoktatási intézmények közül pedig nemrég hozta meg a modellváltással kapcsolatos döntését a Budapesti Gazdasági Egyetem és az Óbudai Egyetem. Legutóbb pedig az egri Eszterházy Károly Egyetem is a fenntartóváltás mellett döntött. Emellett az egri egyetemből a sárospataki Comenius Campus 2021. augusztusától leválik majd, és Tokaj-Hegyalja Egyetem néven új felsőoktatási intézmény jön létre.

A kormánybiztos elmondása szerint a modellváltás célja a felsőoktatás megújítása, versenyképesebbé alakítása.

forrás: Kossuth Rádió