Mutatjuk, melyik magyar egyetemek értek el kimagasló eredményt a Times Higher Education 2021-es ranglistáján!

Több területen is prominens helyen végeztünk a feltörekvő gazdaságok egyetemi ranglistáján. A hazai felsőoktatási intézmények között összesítettben a Semmelweis Egyetem lett a legjobb, második helyen végzett az ELTE és harmadik lett a Pécsi Tudományegyetem. Itt vannak a részletek!

Nyilvánosságra hozták a feltörekvő gazdaságok egyetemi ranglistáját. A (THE, vagyis) Times Higher Education Emerging Economies University 2021-es rangsora ugyanazt a 13 teljesítménymutatót használja, mint a THE World University Rankins, hogy megítélje az intézményeket tanításuk, kutatásuk, ismeret átadásuk és nemzetközi kitekintésük alapján. Ugyanakkor eltérő súlyozással rendelkeznek, hogy tükrözzék a feltörekvő országok egyetemeinek fejlesztési prioritásait. A legrangosabb helyet Kína foglalja el: az első öt helyet kínai egyetem foglalja el a rangsorban és ők a legrprezeltáltabb ország is, összesen 91 intézménnyel.

A hazai egyetemeket tekintve az alábbiak szerint alakult a rangsor:

• Semmelweis Egyetem 64. hely
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem 147.hely
  • Pécsi Tudományegyetem 155. hely
  • Debreceni Egyetem 195. hely
  • Szegedi Tudományegyetem 201-250. hely
  • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 351-400. hely
  • Budapesti Corvinus Egyetem 351-400.hely
  • Szent István Egyetem 351-400. hely
  • Miskolci Egyetem 501+-os helyezés.
Idén 606 egyetem van a rangsorban és 48 terület képviseltette magát, ami 14 százalékkal több a tavalyi évhez képest.Fotó / ELTE

Részletesebb lebontásban az alábbi tantárgyakat és tudományterületeket elemezték külön a készítők:

• pénzügy és számvitel
  • mezőgazdaság és erdészet
  • régészet
  • építészet
  • művészet, előadóművészet és design
  • biológiai tudományok
  • üzleti menedzsment
  • vegyészmérnöki
  • kémia
  • építőmérnöki
  • kommunikáció és média tanulmányok
  • számítástechnika
  • oktatás
  • közgazdaságtan és ökonometria
  • villamos és elektronikai mérnöki szak
  • általános mérnöki tudományok
  • földrajz
  • földtani, környezetvédelmi, föld- és tengeri tudományok
  • történelem, filozófia és teológia
  • nyelvek, irodalom és nyelvészet
  • törvény
  • matematika és statisztika
  • gépipar és repüléstechnika
  • orvostudomány és fogászat
  • egyéb egészség
  • fizika és csillagászat
  • politika és nemzetközi tanulmányok (beleértve a fejlesztési tanulmányokat is)
  • pszichológia
  • szociológia
  • sporttudomány
  • állatorvos tudomány

Nemrégiben beszámoltunk arról is, hogy több területen rangos helyen végeztünk a brit QS összegyetemi világrangsorában is, az erről szóló összeállításunkat itt olvashatod el.

Minden magyar Egyetemnek gratulálunk a sikerekhez, büszkék lehetünk Rájuk!

forrás: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2021/emerging-economies-university-rankings#!/page/0/length/-1/subjects/3126/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats