A PTE új rendezvénysorozata ablakot nyit a világra

A PTE Nemzetközi Tavasz (International Spring) címmel elindította online interkulturális rendezvénysorozatát.

A március 16-ával kezdődő, május végéig tartó rendezvénysorozaton magyar és külföldi előadók, fellépők bevonásával interkulturális programokat kínálnak a világ minden részén élő egyetemi polgárok számára. A program során aktuális témákat feldolgozó kerekasztal-beszélgetések, tudományos és ismeretterjesztő előadások, koncertek, zenés programok és kiállítások várják a közönséget.

A Pécsi Tudományegyetemen mintegy 4500 külföldi hallgató tanul. A rendezvénysorozaton az ő kultúrájukról, országaikról tudhatnak meg többet az érdeklődők. Így a program az indiai, a japán, a kínai és a koreai kultúra megismerésével indult mind magyar, mind angol nyelven.

Az International Spring fesztivál részletes programjáról az esemény Facebook-oldalán lehet tájékozódni.

Bár a járvány miatt az események többségét online rendezik meg, a szervezők bizakodóak: május végére már szabadtéri meglepetés koncertet terveznek.

Konda Nikolett

forrás: MTI