Indul a felvételi eljárás a magyarországi felsőoktatási intézmények külhoni képzéseire

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium idén is támogatni kívánja a magyar egyetemek Kárpát-medencében működő, székhelyen kívüli kihelyezett képzéseit.

Az elmúlt években kialakult gyakorlatnak megfelelően a korábbi években meghirdetett, illetve a meghirdetésig előzetes miniszteri engedéllyel és az Oktatási Hivatal nyilvántartásba vételével rendelkező tervezett külhoni képzések hivatalos meghirdetésére egy felvételi eljárásban kerülhet sor. Ez részben párhuzamosan történik a 2021-es általános- és pótfelvételi eljárásokkal.

A képzéseket az érintett felsőoktatási intézmények két szakaszban hirdethetik meg: szélesebb körű információszolgáltatás érdekében 2021. áprilisától, illetve 2021. augusztusától. Az eljárás várhatóan 2021. szeptember végéig tart majd, és az általános felvételivel ellentétben nem az Oktatási Hivatal, hanem az érintett felsőoktatási intézmény végzi.

Az áprilisban meghirdetett képzésekről szóló információk már elérhetőek.

Jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, az Óbudai Egyetem és a Semmelweis Egyetem hirdette meg kihelyezett képzéseit az alábbi szakokon:

• kereskedelem és marketing alapképzés (BCE)
  • élelmiszermérnöki alapképzés (MATE)
  • kertészmérnöki alap- és mesterképzés (MATE)
  • vadgazda mérnöki mesterképzés (MATE)
  • mezőgazdasági mérnöki alapképzés (MATE)
  • vidékfejlesztési agrármérnöki alap- és mesterképzés (MATE)
  • könnyűipari mérnöki alapképzés (ÓE)
  • ápolás és betegellátás alapképzés (PTE)
  • konduktor alapképzés (SE)

Az áprilisban meghirdetett képzésekről és azok helyszínéről részletesebb információt itt találhattok.

A többi külhoni kihelyezett képzés – a Debreceni Egyetem, az Edutus Egyetem, a Károli Gáspár Református Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia és a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola által meghirdetett képzések – részletei 2021. augusztusában érkeznek majd.

forrás: felvi.hu