Új könyvtárral és levéltárral bővül a Miskolci Egyetem

Letették a Tudományos Adatelemző Módszertani Központ és Levéltári Nyílt Kutatási Adatforrástár alapkövét.

A csaknem 10 milliárd forint kormányzati támogatásból megépülő létesítmény várhatóan 2023-ra készül majd el. Varga Judit igazságügyi miniszter, az egyetem alapítványának kuratóriumi elnöke az alapkőletétel hivatalos eseményén kifejtette, mindez egybenmodellváltást is jelent, ami által az egyetem új pályára áll.

Hozzátette, a miskolci egy olyan egyetem, amely biztosítja a fenntartható fejlődést és fontos feladata az országhatárokon átívelő régió ipari és gazdasági lehetőségeinek előmozdítása. Varga Judit szerint az új beruházás az egyetem polgárainak is új jövőt biztosít, hiszen megvalósul egy európai szintű tudásközpont, egy könyvtári, levéltári bázis.

A felsőfokú oktatási intézmény és a közgyűjtemény intézményi szintű együttműködésének újonnan létrejövő módszertani alapja egyedülállónak számít az országban. Célja, hogy segítségével lehetővé váljon az oktatás különböző tudományterületeinek és a nemzeti örökségnek mint oktatási és tudományos adatforrásnak az összkapcsolása.

forrás: MTI