Figyelem! Ez alatt a három fontos pontszám alatt nem kerülhettek be az egyetemre vagy a főiskolára

Van jó néhány alapvető alapfeltétele annak, hogy felvételt nyerjetek a 2021 szeptemberében induló, egyetemi vagy főiskolai képzésekre. Többek között ilyen az a három minimumponthatár, amiről ebben a cikkünkben lesz szó.

A felsőoktatási felvételi eljárásról szóló kormányrendelet alapján, 2021-ben a minimumpontszám (többletpontokkal együtt) az alapképzések és osztatlan képzések esetében 500 pontból 280 pont, a felsőoktatási szakképzéseken (FOSZK) szintén 500 pontból 240 pont, a mesterképzéseken pedig 50 pont a 100 pontos rendszerből.

Ez azt jelenti, hogy ezeket a minium összpontszámokat minden jelentkezőnek el kell érnie ahhoz, hogy egyáltalán lehetősége kínálkozzon bejutni valamelyik képzésre (legyen az akár állami, akár költségtérítéses képzés). Amennyiben kevesebb pontot értél el az általad kiválasztott képzési forma feljebb említett ponthatáránál, úgy idén sajnos biztosan nem nyerhetsz felvételt a felsőoktatásba.