7 kötelező tennivaló ponthúzás utánra!

Nemsokára megérkeznek azok a bizonyos SMS-ek, amik eldöntik, miként alakulnak elkövetkező éveid. A válaszra még várnod kell, ellenben már most mutatjuk, mik lesznek a legfontosabb teendőid ponthúzás után!

Hívd fel szüleidet, barátaidat!

Szimpla gesztus, mégis rengeteget jelent! Szüleid a kezdetektől fogva támogattak, és ugyan úgy - ha nem jobban - izgultak a felvételiden, mint te. Kicsi fiuk/lányuk most repül ki a családi fészek oltalmazó kebeléből, miközben hihetetlenül büszkék rád. Az első teendőid között legyen, hogy felhívod őket! Természetesen a barátaidtól sem árt megkérdezni, kivel mizu? Sajnos benne van a pakliban, hogy nem mindenkinek úgy sikerült a felvételi, ahogy azt elképzelte. Nem tudhatod, kinek van szüksége egy lelki támaszra vagy közös ünneplésre.

Kövesd be Facebookon az egyetemed és hallgatói önkormányzatod oldalát!

Mikor lesz a gólyatábor? Mit kell tudni a kollégiumi jelentkezésről? Hogyan találhatom meg a szaktársaimat? Égető kérdések ezek, amikre jobb mihamarabb választ kapni. Ha nem akarsz lemaradni a legfrissebb infókról, akkor mindenképpen kövesd be egyetemed és az ottani hallgatói önkormányzatot hivatalos Facebook oldalát. Szerencsére a legtöbb felsőoktatási intézmény igyekszik lépést tartani a 21. század vívmányaival, így a legfontosabb tudnivalókat a Neptun mellett a social média felületeken is közzéteszik. A HÖK-ök esetében a Facebook és az Instagram alapvető platform. Mivel rajtuk keresztül hallathatjátok hangotokat a döntéshozók felé, illetve a különböző közösségi programokat is ők szervezik, így hiba lenne megfeledkezni róluk. Az egyetemek oldalait szörnyen egyszerű megtalálni, a HÖK-öknél pedig simán kombinálni kell az intézmény nevét a „HÖK” vagy „hallgatói önkormányzat” kifejezéssel.

Csatlakozz a Facebook csoportokhoz!

A fenti platformokon túl másik fontos tájékozódási forrásaid a Facebook csoportok lesznek. Ez az a virtuális tér, ahol először “találkozhatsz” szaktársaiddal. Legnagyobb előnyük, hogy kifejezetten Rád szabott információkkal találkozhatsz. Az évfolyamodnak, szakodnak megfelelően kapod a híreket, illetve a jövőben itt fogjátok megosztani egymással jegyzeteiteket, vizsgatapasztalataitokat. Az adminisztrátori, moderátori szerepet hökösök vagy egyetemi alkalmazottak látják el. Inkább előbbi a gyakoribb. Megpróbálkozhatsz azzal, hogy felsőbbéves csoportokba is belépsz - vagyis kérvényezed a felvételt -, de ezt az adminok nem szokták szeretni. A csoportokról a felvételis e-mail címedre fogsz értesítőt kapni, vagy az egyetemi/hökös Facebook oldalakon jelentik be őket. Három fajtája létezik:

• Egyetemi: az összes frissen felvett gólyát ide tömörítik

• Kari: egyel szűkebb réteg, csak a kar gólyáinak csoportja

• Szakos: kizárólag az adott szak hallgatói a tagjai

Nézz utána a gólyatábornak!

A gólyatábor egyetemi éveid első - és egyik legfontosabb - állomása. Persze, ki lehet hagyni, sőt van, aki meg sem bánja. Mi úgy hisszük, ez egy megismételhetetlen élmény, ami ha életed végéig nem is, de hallgatói éveid során biztosan el fog kísérni. A gólyatáborokat tipikusan a HÖK-ök szervezik, illetve egyes intézmények esetében - például a Corvinus - öntevékeny csoportok. A többnapos rendezvény keretében megismerheted szaktársaidat, tapasztalt mentorakat kapsz magad mellé, este pedig vár a bulika. A ponthatárok kihirdetése után nem sokkal értesítő e-mailt kaptok a jelentkezésről a felvételihez használt e-mail címetekre, de magadtól is rájuk bukkanhatsz a HÖK-ök Facebook oldalán. Nem véletlenül mondtuk, hogy érdemes őket követni!

Van egy minimum pontszám is, amit el kell érned ahhoz, hogy bekerülj az egyetemre!Fotó / 123RF

Bulizz egy nagyot, megérdemled!

Ha örömből, ha bánatból fakadnak könnyeid, egy kis lazítást bőven rád fér! Nemsokára hivatalosan is kezdődik a nagybetűs Élet. Az elmúlt covidos időszak komoly akadályokat görgetett utadba, de téged semmi sem állíthatott meg. Ki kell engedni a gőzt. Szinte az összes nagyobb városban tartanak ponthatár-aftert, ahol a környék apraja nagyja tiszteletét teszi. Ha mégsem fened a fogad ilyesmire, válogathatsz más bulik közül, esetleg ünnepelhetsz szűkebb baráti, osztálytársi körben.

Posztoljunk Instára és Facebookra? Miért ne?!

A ponthúzás után a Facebookot és Instagramot ellepik a felvis posztok, sztorik. Ez ugyanolyan elkerülhetetlen, mint a Reszkessetek betörők! karácsony este. Sokan képesek a világ végére kirohanni egy ilyen láttán, holott nem gondolnak bele, hogy annak idején maguk is mennyire örültek. Ha úgy érzed, szeretnéd megosztani a nagy hírt, ne tartson vissza semmi! Van egyetem, ahol kifejezetten erre az alkalomra hoznak létre egyedi Facebook profilkép keretet. Aztán utána nézhetsz, melyik ismerősödet hova vették fel.

Tájékozódj!

Miután lecsillapodsz a kezdeti örömtől és sokktól, biztos rengeteg kérdés fog kavarogni a fejedben. Mi az a rettegett Neptun és mi mindenre tudod használni? Mi a különbség a rektor és a dékán között? Milyen külföldi lehetőségek várnak rád? Esetleg elbizonytalanodtál és érdekel a passziválás? Minderre - és ennél sokkal többre! - választ találsz oldalunkon! Csak keress rá a kulcsszóra, és válogass a cikkek között.

Szurkolunk a sikeres felvételidhez! Ahogy érettségi alatt a SuliLife-on, úgy egyetemi éveid során is melletted leszünk! Sok sikert az előtted álló évekhez!