Új ismereteket szerezhetnek a szellemi tulajdon-védelemről a MOME hallgatói

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem részt vesz a szellemitulajdon-védelemmel kapcsolatos tudatosság fejlesztésében, együttműködésben a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával.

A megállapodás célja, hogy az egyetemisták közösen gondolkodjanak a szellemi tulajdonról és felismerjék az oltalom szerzésének előnyeit, ugyanis az a versenyképes jelenlét elengedhetetlen eleme mind a hazai, mind a nemzetközi piacon.

Az SZTNH közreműködik a szellemitulajdon-védelmi ismeretek oktatásában az egyetemen.Fotó / MOME

Az SZTNH a korábbiakban már kötött megállapodást a Miskolci Egyetemmel és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, így a sorban a harmadik a MOME.

Mit jelent a megállapodás az egyetem polgárai és a hivatal számára?

• Az SZTNH közreműködik a szellemitulajdon-védelmi ismeretek oktatásában az egyetemen, amiből szabadon választható tantárgy is lesz.
  • A hivatal részt vesz a szakmai módszertani fejlesztésekben, támogatva ezzel az egyetem kreatívipari tevékenységét.
  • A MOMEbekapcsolódik az SZTNH vizuális kommunikációjába.
  • Közös kiadvány- és konferencia-projektek megvalósítása is várható.

A megállapodás kapcsán Pomázi Gyula, az SZTNH elnöke hangsúlyozta, a hallgatók tanulmányaik során vagy később különböző termékek és szolgáltatások létrehozásában is részt vehetnek, így alapvető érdekük felismerni a formatervezésiminta-oltalom vagy a védjegy által nyújtott előnyöket.

forrás: MTI