Felvételi 2021: Itt vannak a Debreceni Egyetem szakjainak ponthatárai

Kihirdették a 2021. szeptemberében induló képzések ponthatárait. Összegyűjtöttük Nektek, hogy a legnépszerűbb szakokon hány ponttal lehetett bejutni a Debreceni Egyetemre!

Kíváncsi vagy más egyetemek ponthatáraira is? Itt megtalálod a CORVINUS, az ELTE, az SZTE, a BME, az SE, a MATE, a PTE, a BGE, az NKE, az ATE, a PPKE, az OE, a KRE és az ME ponthatárait!

Az idei évben 11 százalékkal jelentkeztek többen a felsőoktatásba és a modellt váltott egyetemek népszerűsége is egyre növekszik. A felvételi kapcsán idén több új sztárszak is felkerült a listára.

A 2021-es felvételi eljárásban 101 878-an jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, ezen belül 16 189-en a Debreceni Egyetemet is megjelölték.

TIPP: Ha mobileszközön olvasod cikkünket, húzd oldalra a táblázatot a pontszámokért!

Lássuk a ponthatárokat!

Kar betűkódja Képzési szint Munkarend Fin. forma Szak Ponthatár
DE-IK A N A gazdaságinformatikus 291
DE-IK A N K gazdaságinformatikus 291
DE-IK A L K gazdaságinformatikus 310
DE-IK A N A mérnökinformatikus 290
DE-IK A N K mérnökinformatikus 290
DE-IK A L K mérnökinformatikus 286
DE-IK A N A programtervező informatikus 356
DE-IK A N K programtervező informatikus 356
DE-IK A L K programtervező informatikus 288
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; etikatanár]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; etikatanár]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; hon- és népismerettanár]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; hon- és népismerettanár]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; kémiatanár (természettudományi gyakorlatok)]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; kémiatanár (természettudományi gyakorlatok)]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; könyvtárostanár]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; könyvtárostanár]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; magyartanár]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; magyartanár]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; matematikatanár]] 447
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; matematikatanár]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; német nyelv és kultúra tanára]] 415
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; német nyelv és kultúra tanára]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; természetismeret-környezettan tanár (természettudományi gyakorlatok)]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; természetismeret-környezettan tanár (természettudományi gyakorlatok)]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; testnevelő tanár]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; testnevelő tanár]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára]] 321
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; ének-zene tanár]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [10 félév [informatikatanár; ének-zene tanár]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [11 félév [informatikatanár; latin nyelv és kultúra tanára]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [11 félév [informatikatanár; latin nyelv és kultúra tanára]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [11 félév [informatikatanár; olasz nyelv és kultúra tanára]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [11 félév [informatikatanár; olasz nyelv és kultúra tanára]] n.i.
DE-IK O N A osztatlan tanári [11 félév [informatikatanár; orosz nyelv és kultúra tanára]] n.i.
DE-IK O N K osztatlan tanári [11 félév [informatikatanár; orosz nyelv és kultúra tanára]] n.i.
DE-IK M N A gazdaságinformatikus 56
DE-IK M N K gazdaságinformatikus n.i.
DE-IK M L K gazdaságinformatikus 64
DE-IK M N A mérnökinformatikus n.i.
DE-IK M N K mérnökinformatikus n.i.
DE-IK M L K mérnökinformatikus n.i.
DE-IK M N A programtervező informatikus 51
DE-IK M N K programtervező informatikus n.i.
DE-IK M L K programtervező informatikus 50
DE-IK M L K tanári [2 félév [informatikatanár]] 50

Ha kíváncsi vagy a DE többi karának pontszámaira is, lapozz a cikk alján!