Befejeződött a modellváltás, bejegyezték a fenntartó alapítványokat
Idén augusztustól újabb tíz felsőoktatási intézmény került alapítványi kézbe.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium MTI-hez eljuttatott közleménye felidézte, az Országgyűlés 2021. áprilisában döntött az újabb tíz egyetemmodellváltásáról, amelynek keretében az intézmények fenntartói jogait átadják a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványoknak. Július 7-én az utolsó alapítvány bejegyzése is megtörtént, így augusztus 1-jétől a következő intézmények működnek majd alapítványi fenntartásban:
- Budapesti Gazdasági Egyetem
- Debreceni Egyetem
- Dunaújvárosi Egyetem
- Magyar Táncművészeti Egyetem
- Nyíregyházi Egyetem
- Óbudai Egyetem
- Pécsi Tudományegyetem
- Semmelweis Egyetem
- Szegedi Tudományegyetem
- Testnevelési Egyetem
Mindezek mellett a nemrégiben megalakult, szintén alapítványi fenntartással működő Tokaj-Hegyalja Egyetem zárja a sort, mely az első, kiemelten szőlészet-borászattal foglalkozó magyar felsőoktatási intézmény.
A minisztérium közlése szerint az így már összesen 21 modellváltó egyetemen a hazai hallgatók közel 70 százaléka, mintegy 180 ezer fő tanul majd 2021. szeptemberétől. Közleményükben kiemelték, hogy a modellváltó intézményeken felül az Eszterházy Károly Egyetemet az Egri Főegyházmegye veszi át, így az egyházi fenntartású egyetemeken összesen mintegy 30 ezer hallgató tanulhat a későbbiekben.
forrás: MTI