Versenyjogban világelső az ELTE csapata

A King's College London csapatát is legyőzve nyertek a magyar hallgatók a Herbert Smith Freehills Competition nevű rangos európai uniós párbeszédversenyen.

A verseny egy, 2020. novemberében közzétett jogesetre épült, amely a digitális piaci szereplők gazdasági erőfölénnyel való visszaélésével foglalkozott az AppStore piacon. Ez több olyan, jelenleg is folyamatban lévő eljáráshoz hasonlít, amely az Apple erőfölénnyel való visszaélését vizsgálja a zeneszolgáltatás piacán.

Cserép Andor, Csillik Kristóf, Schultz Balázs Dániel és Teleki Lóránt joghallgatókFotó / ELTE

Harminckilenc írásbeli beadványt benyújtó csapat közül a zsűri 12-t hívott meg az online történő szóbeli fordulóba, amelynek során június 18-19 között az Eötvös Loránd Tudományegyetem csapata (Cserép Andor, Csillik Kristóf, Schultz Balázs Dániel és Teleki Lóránt joghallgatók) olyan egyetemek versenyzőit győzte le, mint a University of Oxford, a King’s College London vagy a Symbiosis Law School Pune (India), végül pedig a döntőben a National University of Singapore-t.

Gratulálunk nekik!

forrás: ajk.elte.hu