Pótfelvételi: Kik jelentkezhetnek és milyen esélyeitek vannak az állami helyekre? - Vanó Renáta válaszol

A 2021-es felsőoktatási felvételi eljárás kiegészítéseként egyes felsőoktatási intézmények pótfelvételit hirdetnek. Vanó Renáta, az Oktatási Hivatal felsőoktatási elnökhelyettese
beavat minket abba, hogy kik nyerhetnek felvételt, milyen eséllyel lehet bekerülni az állami helyekre, valamint melyek a legfontosabb határidők.

Vanó Renáta kiemelte, hogy azok, akik nem jelentkeztek az általános felvételi eljárásban, vagy próbálkoztak ugyan, de sehová sem vették fel őket, benyújthatják jelentkezésüket a pótfelvételi eljárás keretében. Fontos kiemelni, hogy a pótfelvételi keretében összesen egyetlen helyre adhatjátok be a jelentkezéseteket.

Jó hír, hogy az ország több felsőoktatási intézményében, szinte minden képzési területen hirdettek meg a pótfelvételi keretében államilag finanszírozott helyeket az ősszel induló képzéseken.

Hol találhatod a listát?

A meghirdetett szakok teljes listája böngészhető a felvi.hu oldalon, az „Egyetemek,főiskolák” fül alatt. A jelentkezők választhatnak számos államilag támogatott hely közül, például:

• programtervező informatikus,
  • mérnök- és gazdaságinformatikus képzés,
  • villamos-, gépész-, építő-vagy járműmérnöki képzés,
  • szőlész-borász,
  • élelmiszermérnöki,
  • mezőgazdasági,
  • agrár- és kertészmérnöki,
  • gyógyszerész,
  • gyógytornász,
  • általános orvosi
  • és tanári képzési.
A pótfelvételi jelentkezési határideje augusztus 8-a vasárnap.
A pótfelvételi jelentkezési határideje augusztus 8-a vasárnap.Fotó / 123RF

Tehát nyitott még a lehetőség azoknak, akik szeptembertől folytatnák tanulmányaikat, és bővítenék ismereteiket!

A pótfelvételi jelentkezéseket elektronikus formában várja az Oktatási Hivatal, az E-felvételi felületén, amelyet hitelesíteni kell és csatolni a szükséges dokumentumokat augusztus 8-án, vasárnap éjfélig.

A pótfelvételi ponthatárait várhatóan augusztus 27-én állapítják meg.

Tudj meg többet a pótfelvételi menetéről!