Sikeres a Tanítsunk Magyarországért és a Teqball együttműködés
Tudod mi az a Teqball? A Tanítsunk Magyarországért program és a Teqball együttműködése kapcsán most 69 kistelepülési általános iskola és 7 egyetem részesült egyedi, logózott Teqball LITE asztalban az elmúlt tanév folyamán. Mutatjuk a részleteket!
Június 8-án került megrendezésre a Tanítsunk Magyarországért és a Teqball Kft. együttműködésének ünnepélyes aláírására. A sajtótájékoztatón részt vett az ITM részéről Dr. György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár, a Tanítsunk Magyarországért program alapítója, a Teqball Kft. részéről pedig Huszár Viktor, a Teqball társalapítója és vezérigazgatója.
A felek együttműködésüket 2021. június 8-án ünnepélyes keretek között - és természetesen egyetemista mentorokkal és az általános iskolás mentoráltakkal közös játékkal erősítették meg a Teqball székházában, Budapesten. Az olimpiai sporttá válás kapujában álló, magyar fejlesztésű, nemzetközileg rendkívül népszerű sportág felajánlásának köszönhetően országszerte több ezer diák sportolhat ingyenesen, amelyet a testnevelő tanároknak biztosított ingyenes képzéssel ösztönöznek még inkább. A kezdeményezés a sport megszerettetéséről, a kölcsönös tanulásról és a helyi közösségek megerősítéséről szól, élményt visz az általános iskolákba és szórakoztató, egészséges időtöltést biztosít a Tanítsunk Magyarországért program résztvevőinek. Az együttműködés első időszaka sikerrel zárult, A Teqball innovatív magyar sportszergyártó vállalkozás felajánlásának köszönhetően a Tanítsunk Magyarországért programban résztvevő 69 kistelepülési általános iskola és 7 egyetem részesült egyedi Teqball LITE asztalban az elmúlt évben.

A Tanítsunk Magyarországért 2018. decemberében útjára indított komplex, főként a kortárs mentorálás módszerére építő szakmai program, amelyről korábban már több ízben írtunk Nektek és amelyről több mentori interjút is olvashattok oldalunkon.
A programhoz minden félévben újabb és újabb egyetemek, általános iskolák, mentorok és mentoráltak csatlakoztak, 2018. decemberi indítása óta egy szintet már lépett. Az indulásnál bevont
- négy egyetem
- 188 hallgatója
- 796 diákot mentorált
- 35 településen.
A 2020-as őszi félévben a járványhelyzet ellenére már hét egyetemről kerültek ki hallgatók összesen 377-en, akik 1633 általános iskolást mentoráltak 58 településen. Ebben a félévben már 549 mentor és 2326 mentorált vesz részt a programban. 2021. szeptemberétől a program újabb jelentős növekedési ugrás előtt áll.
Az együttműködés kapcsán a Tanítsunk Magyarországért program részére a Teqball asztalokat 2020 októberében már 58 általános iskolában és a 6 egyetemen sajtónyilvános események keretein belül adták át:
- Örkényben
- Baksán
- Vasmegyeren
- Hajdúszováton
- Kömlőn
- Prügyön;
- illetve a 2021 januárjában újonnan csatlakozó általános iskolák közül pedig két helyszínen, Csépán és Dejtáron
Ezeket nemcsak a programban résztvevő gyerekek használhatják, hanem az iskola összes diákja. adták át ünnepélyes, sajtónyilvános esemény keretében az asztalokat.
2021 júniusában az idén csatlakozó további 11 iskola diákjai részesültek ebben a lehetőségben a következő településeken:
- Taktakenéz,
- Konyár,
- Hajdúnánás,
- Kerecsend,
- Cegléd,
- Dömsöd,
- Pilis,
- Dejtár,
- Tura,
- Páhi,
- Csépa.
A Teqballról
A Teqball a labdarúgás és az asztalitenisz elemeinek kombinálásával kialakított sportág, amelyet egy ívelt asztalon játszanak. A játékosok, a karok és a kezek kivételével, a test bármely részével hozzáérhetnek a futball-labdához. Egyesben két játékos, párosban négy játékos játszhatja. A sport pontozási rendszer alapján működik, egyaránt játszható beltéren és kültéren, beleértve a strand körülményeket, tehát a homoktalajt is. A teqball bármilyen 5-ös méretű focilabdával játszható. A térfeleket elválasztó háló szilárd és ellenálló, így a labda visszapattan róla, lehetővé téve a folyamatos játékélményt. Összhangban a hivatalos teqballszabályokkal, az asztalok felépítése lehetővé teszi, hogy a szerencse vagy a véletlen semmilyen formában ne befolyásolhassa a játékot; a játékosok kizárólag tudásukra és képességeikre hagyatkozhatnak.
forrás: IFKA