Kommunikáció- és média: hangzatos szak, de mennyit kereshetsz vele?

Érdekel a média, és sosem esett nehezedre a kommunikáció? Mindig is imádtál szerepelni, vagy pont ellenkezőleg, egy műsor elkészítésének háttérmunkái vonzottak?
Akkor irány a kommunikáció és médiatudomány szak!

A társadalomtudomány képzési terület TOP szakja: kommunikáció- és médiatudomány.

De mit is tanulhatsz itt?

A kommunikáció- és médiatudomány alapszak elméleti és gyakorlati stúdiumokat is tartalmaz. A képzés fő részét a társadalomtudományi és kommunikációs alapismeretek, majd a kommunikációs elméleti és gyakorlati stúdiumok jelentik. A képzés során specializációk is választhatók.
A képzési idő 6 félév, a képzés része a legalább 80 órás gyakorlat.

Olyan óráid lehetnek, mint: (PPKE mintatanterve alapján)

• Digitális vágás
  • Vizuális kommunikáció
  • Médiapolitika
  • Kultúraközi kommunikáció
  • Nyilvános beszéd a prezentáció

És ilyen szakirányokból választhatsz: (PPKE mintatanterve alapján)

• Közkapcsolatok
  • Film és videótanulmányok
  • Nyomtatott és elektronikus média

A kommunikáció- és médiatudomány szakra 913 hallgatót vettek fel, többségük a BME-GTK-n és a Corvinuson kezdte az őszi félévet.

Mi vár rád diploma után?

A kommunikáció- és médiatudományt végzettek leginkább újságíróként, szerkesztőként, HR-esként, PR-osként, kommunikációs munkatársként tudnak elhelyezkedni.

Mennyi lehet a fizetésed?

A DPR legfrissebb adatai szerint a 2019-ben végzettek átlagos bruttó havi fizetése 263 ezer forint ezen a szakon. A legtöbbet az ELTE végzősei kapnak, 310 ezer forinttal.

Általában a budapesti képzések diplomásai magasabb átlagos fizetéssel tudtak elhelyezkedni, mint vidéki társaik.

A Figyelő Felsőoktatási Rangsor 2021-es kiadványa alapján mutatjuk, melyik a Kommunikáció- és médiatudomány alapszak TOP 5 intézménye:

Ranghely  Intézmény neve Végzettek havi bruttó modellezett átlagjövedelme 2020. június  Végzettek havi bruttó átlagjövedelme 2017. december  Végzettek közül felsőfokú végzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatottak aránya
 1.  BME-GTK  389 301 Ft  292 761 Ft  80,3%
2.   PPKE-BTK  381 968 Ft  287 247 Ft  87,5%
3.   CORVINUS  361 643 Ft  271 962 Ft  75,4%
4.   ELTE-BTK  352 355 Ft  264 977 Ft  70,2%
5.   KJE  336 073 Ft  252 733 Ft  55,2%

A Felsőoktatási Rangsor 2021 készítésekor még nem álltak rendelkezésre a legfrissebb diplomás pályakövetési rendszer adatai, így a táblázatban a 2017. decemberben végzettek statisztikája látható.

A felvételi jelentkezés elkezdődött, éppen ezért a következő - jelentkezési időszakban - napról-napra, hétről-hétre igyekszünk nektek minden képzési területet - a lehető legtöbb szempont szerint - bemutatni, hogy megalapozottabb legyen a döntésetek és könnyedén megugorjátok a felvételit.
Ezt a célt szolgálja következő webináriumunk is, melyet február 1-jén 16:30-kor nézhettek meg a Facebook oldalunkon, és mely a Felvételi 2021 elnevezést kapta.