Online Fesztivál, mutatjuk hol!

Népszerű művészek bevonásával és csaknem kétszáz színes programmal várja a közönséget hétfőtől a Pécsi Tudományegyetem, Irány a PTE! Kultúrfeszt című online rendezvénye.

Az egyetem hétfői közleménye szerint az intézmény azt szeretné megmutatni a felvételizőknek, az egyetemistáknak és családjaiknak, hogy "miért jó pécsi egyetemistának lenni", ennek érdekében pedig "virtuálisan csempészi vissza" a mindennapokba a pécsi hallgatói életérzést.

A rendezvény honlapján az érdeklődők például láthatják a 30Y frontemberét, Beck Zolit főzni és a zenéről beszélgetni, megtudhatják Tibi atya titkait, találkozhatnak a Halott Pénz tagjaival, Dibusz Dénessel, Michelisz Norberttel, de beülhetnek szakmai beszélgetésekre, felvételi tájékoztatókra és szülői fórumokra is.Győrffy Zoltán, a PTE kapcsolati igazgatójának szavai alapján a korábbi nyílt napokon, online iskolalátogatásokon elsősorban a felsőoktatási jelentkezésről és a tanulmányokról tudták tájékoztatni a leendő egyetemistákat, az intézményt azonban csak kevesen tudták "megérezni", ezért találták ki az online fesztivált.

A hivatalos tájékoztatók, szakmai beszélgetések, szülői fórumok mellett szinte minden olyan megjelenik, amiben majd Pécsen is részük lesz a leendő gólyáknak: gasztronómia, koncertek, színház, sport, tánc, kiállítás és számos más interaktív esemény várja őket a fesztivál öt napja alatt. A tíz kar százhetven programját felvonultató és háromszáz szereplő bevonásával megvalósuló fesztiválról bővebb információ a rendezvény honlapján, itt érhető el.

forrás: MTI