Tudod a megoldást? Ezen a matematikai feladványon vitatkozik az egész internet

A Mirror megkérdezett egy egyetemi professzort, hogy segítsen tisztázni a kérdést. A matematikus szerint az egyenlet csak a sorrend értelmezésétől függ, ezért valójában mindkét válasz helyes:

8 : 2(2 + 2) = (8 : 2) x 4 = 4 x 4 = 16
8 : 2(2 + 2) = 8 : (2 x 4) = 8 : 8 = 1

Egyébként, ha a példát beírjuk a Wolframalpha oldalán, akkor 1-et kapunk helyes válaszként, ha pedig a Photomath nevű applikációba írjuk be, a megoldásra 16 jön ki. Így tényleg bebizonyosodik, hogy mindkét válasz helyes.

A Wolframalpha az egyetemisták legjobb barátja. A legegyszerűbb egyenletektől a legnehezebb integrálós feladatokig bármilyen műveletet képes pillanatok alatt elvégezni. Ezzel szemben a Photomath inkább a gimnazistáknak segíthet. Elég lefotózni egy kézzel írt egyenletet, és az applikáció megadja a helyes választ.