Betekintést nyerhetünk az emberi agyba!

A nemzetközi Agykutatás Hete programsorozat keretein belül immár 12. alkalommal tartanak tudománynépszerűsítő előadásokat. Idén " A mozgás és az agy" témakörével készülnek a kutatók. Mutatjuk a részleteket!

Március 18-án tizenkettedik alkalommal rendezik meg a nemzetközi Agykutatás Hetét, ahol a programhoz csatlakozó intézetek kutatói „A mozgás és az agy" témakörében szerveznek változatos tudománynépszerűsítő programokat az online térben. Az Agykutatás Hete programsorozaton az emberi agy működésébe nyerhetnek betekintést az érdeklődők.

Az emberi agy az orvostudomány egyik legizgalmasabb, ugyanakkor sok szempontból legkevésbé feltérképezett területe, ezért a kutatók évről évre más érdekes, agykutatással kapcsolatos témakörrel készülnek.

A program részeként a kutatók bemutatják az agykutatást segítő modern technikai újításokat, valamint ezek idegrendszeri fejlődésre gyakorolt hatásait. Az előadások választ adnak többek között arra is, hogy milyen agyi eredetű betegségek megoldásán dolgozik az orvostudomány, mi a kapcsolat az agyhullámok és a zeneszerzés között, vagy hogy hogyan kell elképzelni egy agykutatással foglalkozó labort.

Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz tartozó intézetek közül

• a Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet,
  • a Természettudományi Kutatóintézet,
  • valamint a Szegedi Biológiai Kutatóközpont kutatói vesznek részt az eseményen.

Ezenkívül csatlakozott a programhoz

• az Eötvös Loránd Tudományegyetem,
  • a Debreceni Egyetem
  • és a Pécsi Tudományegyetem Orvostudományi Kara is.

Az aktuális tematika mellett minden évben állandó programokkal is várják a látogatókat. Ilyen többek között

• a Viselkedéstudományok játszóháza,
  • az Agyunk képekben – képek az agy szerkezetéről és működéséről –,
  • a viselkedés idegtudományi hátterét bemutató előadás-sorozat,
  • vagy a Fejezetek az agykutatás történetéből című program.

Az SZBK kutatói rajzpályázatot is hirdettek általános- és középiskolások számára „Kelj fel és járj! A neurorobotika a mozgásbetegségek szolgálatában" címmel. A pályázat részletes kiírása ezen a weboldalon érhető el, a pályaműveket március 12-éig várják; ezeket szintén ezen a weboldalon mutatják majd be.

A regisztráció részletei, valamint a teljes program ezen a linken érhető el.