Fotópályázat - Hányféleképpen tükrözhetjük a valóságot?

A Kodolányi János Egyetem budapesti csoportja, a KAG 2021. május 3-án kiállítást szervez, melyre a Tükröződések címen futó pályázat során várják az ötletesebbnél ötletesebb fényképeket és a képekhez tartozó néhány szavas összefoglalókat.

A pályázat nem csak az egyetem hallgatóinak biztosít teret a kreativitásuk kibontakoztatásához, hanem a külsősöknek is lehetőséget ad a jelentkezésre.

Tartalmi elvárások

Tartalmát tekintve a képeken szerepelhet tükröződés, fénytörés, árnyék. Nem érdemes amiatt sem aggódni, ha a tükörkép mellett nem látszódik a valóság, vagy csak annak egy kis része. A lényeg, hogy a kép észrevehetően, kreatívan vagy formabontóan illeszkedjen a központi témához.

A fényképek formai követelményei:

• 4:3-as képarány,
  • minimum 3000x4000 pixel felbontás.
  • A képeket raw formátumban a kag@kodolanyi.hu-ra lehet elküldeni április 2-ig.
  • Továbbá a beérkezett művek mellé maximum 75 karakterben a képhez kapcsolódó összefoglalót vagy egy találó mondatot is érdemes írni.

A beérkezett pályaműveket a későbbiekben az egyetem Facebook és Instagram oldalain is meg lehet tekinteni, illetve ezekből a munkákból a KAG képeslapokat készít.