Program a természetben: megnyitott a Szegedi Tudományegyetem füvészkertje

Újra várja a látogatókat a megújult füvészkert Szegeden, ahol az elmúlt hónapokban jelentős fejlesztések történtek.

A szegedi egyetem közleménye szerint a járvány miatti kényszerű zárvatartás idején egy multifunkcionális épülettel, újraaszfaltozott utakkal, felfrissített japánkerttel, azon belül egy új tori kapuval és megújult rendszertani gyűjteménnyel lett gazdagabb a botanikus kert. Mindez csaknem 80 millió forintból valósult meg.

Japán kert és a tori kapu.Fotó / fuveszkert.u-szeged.hu/

Németh Anikó, a füvészkert igazgatója beszámolt arról is, hogy a bejárathoz felhúzott új épületben a pénztár mellett egy büfé, két mosdó és egy terasz is helyet kapott. A teraszon a későbbiekben különböző tematikájú kiállítások, valamint a gyerekeknek szánt csoportos foglalkozások lesznek.

Jó hír, hogy a botanikus kert jellegéből adódóan védettségi igazolvány nélkül, bárki számára megtekinthető, a trópusi üvegház viszont egyelőre zárva marad. A maszkviselés természetesen az egész intézmény területén kötelező, a páfrány- és az orchideaházba, valamint a lepkeházba azonban csak a védettségi igazolvánnyal rendelkezők léphetnek be.

forrás: MTI