Filmek, amelyeket látnod kell szeptemberben

Őszintén reméljük, hogy az első héten minden úgy alakult számotokra, mint ahogyan terveztétek és most éppen várjátok, hogy felfedezhessétek az egyetemi lét egy újabb oldalát. Amíg ezek az első izgalmas órák telnek, addig is hoztunk négy olyan alkotást, amelyet érdemes megtekintenetek.

Részlet a Larry Crowne című filmből
Részlet a Larry Crowne című filmbőlFotó / Getty Images

Larry Crowne

Tom Hanks örökérvényű! Ez legalább akkora igazság, minthogy vannak olyan pillanatok az életben, amikor mindent újra kell tervezni. Ez az egyetemen sincs másképp: olykor becsúszik egy pótvizsga vagy egy ijesztőnek tűnő nagy lehetőség. A filmben Larry is egy ilyen szituációval néz szembe, hiszen miután elveszíti azt a munkát, amelyet addigi élete során végzett, úgy dönt, beiratkozik a városi egyetemre, ahol nemcsak, hogy kinyílik számára a világ, hanem fontos életre szóló barátságokra is szert tesz.

Részlet a Tökéletes hang című filmből
Részlet a Tökéletes hang című filmbőlFotó / Pinterest

Tökéletes hang

Egyetemi klub, színjátszókör, sakk-kör vagy éppen foci? A tanulás mellett fontos, hogy a szórakozásra is jusson időtök, így érdemes szétnéznetek az iskola által kínált öntevékeny és sportkörök között. Így tett Beca is, aki csatlakozott a Barden Bellas csapatához, akik a cappella énekléssel foglalkoznak. Mondanunk sem kell, lesz belőle galiba, de minden jó, ha a vége jó.

Részlet a Közösségi háló című filmből
Részlet a Közösségi háló című filmbőlFotó / Getty Images

A közösségi háló

Van egy jó ötleted? Vagy csak tetszik egy lány/srác a koliból? Akkor nincs semmi akadálya annak, hogy Te légy a következő Mark Zuckerberg. Persze ez azért még sem ilyen egyszerű a valóságban, de legalább A közösségi háló című film legalább enged egy kis betekintést abba, hogy egy látszólag egyszerű ötletből, milyen világot meghatározó dolog születhet.

Részlet a Dr. Szöszi című filmből
Részlet a Dr. Szöszi című filmbőlFotó / Getty Images

Dr. Szöszi

Jelentkezni fogok a Harvarda! Azok a bizonyos híres első mondatok. Reese Witherspoon karaktere, azonban nem csak felelőtlenül ígérgetett, hanem meg is valósította az álmát. Ugyan a pasiját nem kapta vissza, de találkozott az igaz szerelmével, barátokat és jogi diplomát szerzett, sőt egy gyilkossági ügyet is megoldott. Kell ennél több?! Szóval igenis fontosak azok a bizonyos első mondatok!