Ugye te nem hiszed el őket? 5 tévhit a sminkelésről, amiket jobb elfelejteni
Napjainkban, amikor a drogériákban smink termékek széles választéka áll rendelkezésünkre szinte fillérekért, és az interneten mindent megtalálhatunk a tippeken-trükkökön át a sminkes videókig, azt hihetné az ember, hogy a sminkmítoszok ideje már lejárt, azonban ez közel sem igaz: olvass tovább, ha érdekel, mi van még a köztudatban, ami távol áll a valóságtól!
Ha sminkelsz, akkor te is biztos hallottad már, hogy az bizony nem tesz jót a bőrödnek, jobb a természetesség, de ha már van rajtad alapozó, akkor fényvédőre semmi szükség. Nos, ezeknek az állításoknak a fele sem igaz.
A sminkelés árt a bőrnek!
Nem a sminkelés, hanem a nem megfelelő higiénia, vagy a lefekvés előtti smink hanyag eltávolítása árthat neki. Ha minden este alaposan lemosod a sminked, tisztán tartod az ecseteid és szivacsaid, és figyelsz a bőröd ápolására, akkor a sminkeléstől nem lehet baj. Ne dőlj be az intő szavaknak!

Ha teszel alapozót, akkor nem kell fényvédőt is kenned.
Még ha az alapozód tartalmaz is fényvédőt, akkor is fontos egy külön réteggel tenni a smink alá, hiszen enélkül a napsugárzás gyorsan megteheti káros hatásait a bőrödön.
A smink termékeket akármeddig lehet használni.
A sminkeknek ugyanúgy, mint az ételeknek, van lejárati ideje, amire fontos figyelni, ugyanis a lejárt sminkek árthatnak a bőrnek, emellett pedig az arcon is máshogy festenek bizonyos idő után. Ha nincs feltüntetve az adott terméken, hogy kibontás után hány hónapig használható, akkor érdemes követni a hat hónapos szabályt, hogy tutira elkerüld a kellemetlenségeket.

A drága smink jobb minőségű.
Míg bizonyos termékekre, például cipőkre és táskákra igaz lehet a drágább egyenlő jobb sztereotípia, addig a sminkeknél ez nem feltétlenül van így. Sok esetben a márkanevet kell megfizetnie a vásárlónak, és valójában egy drogériás termék sem rosszabb minőségű, de a pénztárcát kíméli.
Nem kell rendszeresen tisztítani a sminkecseteim, elvégre csak én használom őket.
A ruháid sem hordod a végtelenségig, mielőtt kimosnád őket, szóval az ecsetekkel sem kéne, hogy másképp legyen. Ha ezt elhanyagolod, akkor a felhalmozódott baktériumok miatt a bőröd fogja megsínyleni a hanyagságod.